Adw. Maciej Obrębski autorem artykułu o rewindykacji archiwaliów w publikacji „Oblicza archiwów i współczesne wyzwania archiwistyki”

archiwaliaZ przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach ukazała się monografia wieloautorska pt.”Oblicza archiwów i współczesne wyzwania archiwistyki” z artykułem adw. Macieja Obrębskiego na temat podstaw prawnych i procedur rewindykacji archiwaliów utraconych po 1945 roku.

Artykuł jest rozszerzoną wersją referatu wygłoszonego przez adw. Macieja Obrębskiego na konferencji naukowej II Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze pt. „Archiwa w Polsce: wczoraj – dziś – jutro. 100 lat archiwów państwowych”, zorganizowanej w dniach 14-15.02.2019 r. przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Ze wstępu do publikacji:

„Wpisując naszą małą uczelnianą rocznicę w jubileusz 100-lecia archiwów państwowych, prezentujemy serię studiów archiwalnych, które składają się na Oblicza archiwów i współczesne wyzwania archiwistyki. Ich tematyka dotyka zarówno nauki archiwalnej, jak i zagadnień praktycznych, gdyż dotyczą prawa archiwalnego, wspomnianego wyżej archiwoznawstwa, teorii archiwalnej, metodyki archiwalnej, wreszcie elementów filozofii archiwistyki oraz rysujących się nowych kierunków, w których nauka o archiwach będzie w najbliższych latach podążać”.

⇒  Z artykułem można się zapoznać tutaj.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

WARTO PRZECZYTAĆ

Zobacz nasze specjalizacje

Specjalizacje

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami osobiście: