Adwokat Maciej Obrębski uczestniczył w XXIX Krajowej Konferencji Rzeczoznawców Majątkowych

15 października 2022

W dniach 15 – 16 września 2022 r. we Wrocławiu w hotelu Novotel odbyła się XXIX Krajowa Konferencja Rzeczoznawców Majątkowych „Biegły Rzeczoznawca Majątkowy – Potencjał Zawodu i Funkcji”.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu. Do Wrocławia przybyło ponad 250 Uczestników, a przeszło 140 osób obserwowało wydarzenie w trybie dostępu on-line. Konferencja zgromadziła szerokie grono przedstawicieli świata nauki, wszystkich zawodów prawniczych, administracji publicznej oraz oczywiście rzeczoznawców majątkowych.

Po blisko 25 latach funkcjonowania ustawy o gospodarce nieruchomościami dostrzegana jest pilna potrzeba pogłębionej, merytorycznej dyskusji nad rolą biegłego w dowodzeniu wartości nieruchomości i stanem dzisiejszego rzeczoznawstwa majątkowego. Dlatego też jednym z istotniejszych podczas konferencji było pytanie: czy obowiązujące uwarunkowania prawne oferują instrumenty umożliwiające obiektywne i sprawne rozstrzyganie sporów o wartość nieruchomości? Prelegenci oraz uczestnicy, podjęli próbę wspólnego wypracowania propozycji kluczowych zmian w prawie, stanowiących odpowiedź na powyższe pytanie oraz na aktualne oczekiwania w stosunku do opinii biegłych z zakresu szacowania nieruchomości i samego zawodu rzeczoznawcy majątkowego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

WARTO PRZECZYTAĆ

Zobacz nasze specjalizacje

Specjalizacje

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami osobiście: