VIII Powszechny Zjazd Archiwistów Polskich już za nami

18 września 2022

Adwokat Maciej Obrębski uczestniczył w VIII Powszechnym Zjeździe Archiwistów Polskich „ARCHIWA ZWIERCIADŁA CZASU, SKARBNICE PAMIĘCI”, który odbył się w dniach 79 września 2022 roku w Łodzi. Organizatorem zjazdu było Stowarzyszenie Archiwistów Polskich, którego celem jest, między innymi, przyczynianie się do właściwego gromadzenia i zabezpieczania narodowego zasobu archiwalnego oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które podejmują takie działania.

Zjazd Archiwistów, w którym uczestniczyło również sporo gości z zagranicy, był okazją do wymiany doświadczeń oraz do dyskusji nad współczesnymi wyzwaniami dla archiwistyki, między innymi również w kontekście wojny w Ukrainie. Temat ten został zaprezentowana przez archiwistę zza wschodniej granicy, który przedstawił losy ukraińskich archiwów i archiwistów po 24 lutego 2022 roku.

Sporo uwagi poświecono również kwestii wartościowania zasobów archiwalnych oraz kontekstowi prawnemu działalności archiwalnej, w tym wpływowi prawa unijnego na nasze krajowe prawo archiwalne jak i ochronie danych archiwalnych w archiwach na gruncie RODO.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

WARTO PRZECZYTAĆ

Zobacz nasze specjalizacje

Specjalizacje

Jak możemy
Ci pomóc?

Wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami osobiście: